Norjan konsulaattien yhteystiedot

Norjalla on Suomessa 12 konsulaattia. Konsulaatit ovat tärkeä ja hyödyllinen osa norjalais-suomalaista yhteistyötä.

Hanko (Hangö)
Konsuli Anders Ahlvik
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Länsisatama, 10900 Hanko
Puh: +358 10 235 5000 / +358 50 511 6323
S-posti: anders.ahlvik@portofhanko.fi
Aukioloajat: 9.00-16.00

Jyväskylä
Konsuli Aila Kotilainen
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Piippukatu 11, 40100 Jyväskylä
Puh: 040 500 8719
S-posti aila.kotilainen@aidon.com
Aukioloajat: 9.00-15.00

Pietarsaari (Jakobstad)
Konsuli Jarl Sundqvist
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Koulukatu 25-27 C, 68600 Pietarsaari
Puh: 010 239 7550 / 040 010 9911
S-posti jarl.sundqvist@concordia.jakobstad.fi
Aukioloajat: 8.00-16.00

Kuopio
Konsuli Mika Sutinen 
Käyntiosoite: Rönöntie 15 C, 70100 Kuopio
Puh: 0400 600 999
S-posti mika.sutinen@mustijamirri.fi 
Aukioloajat: 8.00-16.00

Mariehamn (Maarianhamina)
Konsuli Peter Wiklöf
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Ålandsbanken Abp, Nygatan 2, 22100 Mariehamn
Puh: +358 (0) 204 291 225, +358 40 521 7505
S-posti: peter.wiklof@alandsbanken.fi
Aukioloajat: 0830-1700, kesä 0830-1600

Oulu (Uleåborg)
Konsuli Tarja Karvola
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, c/o Radisson Blu Hotel, Hallituskatu 1, 90100 Oulu
Puh: 050 388 3309
S-posti: tarja.karvola@sok.fi
Aukioloajat: 8.00-16.30

Rovaniemi
Konsuli Jyrki Antero Niva
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Lapland Safaris, Koskikatu  1, 96200 Rovaniemi
Puh: +358 (0) 400 692 069
S-posti: jyrki.niva@laplandsafaris.fi
Aukioloajat: 8.30-16.00

Tampere (Tammerfors)
Konsuli Timo Antero Salli
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Ilmailunkatu 23, 33900 Tampere
Puh: 03 3151 5212 / 0400 235 295
S-posti timo.salli@katsa.fi
Aukioloajat: 9.00-16.00

Kemi 
Konsuli Niina Pekkala
Käyntiosoite: Hotelli Merihovi, Keskuspuistonkatu 6-8, 94100 Kemi
Puh: 040 6853 500/ mobil: 040 5660 209
S-posti niina.pekkala@merihovi.fi
Aukioloajat: 09:00-16:30

Turku (Åbo)
Konsuli Jan-Erik Stenman
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Olofsvägen 2, 20700 Turku
Puh: 010 55010 / 050 343 2299
S-posti jan-erik.stenman@veritas.fi
Aukioloajat: 9.00-16.00

Vaasa (Vasa)
Konsuli Kaj Rönnlund
Käyntiosoite: Kgl. Norsk Konsulat, Strandgatan 2, 65100 Vasa
Puh: 050 570 1746
S-posti kaj.ronnlund@therecorporation.com
Aukioloajat: 8.00-16.00


Bookmark and Share